Zespół Szkół Ekonomicznych im. Cyryla Ratajskiego w Śremie

Szczęśliwa liczba na dziś: 27

O szkole

Ekonomik - solidny fundament

Zespół Szkół Ekonomicznych im. Cyryla Ratajskiego w Śremie to najmłodsza śremska szkoła ponadgimnazjalna, która w ciągu minionych 25 lat istnienia wypracowała sobie silną pozycję na rynku edukacyjnym. W tej szkole młody człowiek nie tylko zdobywa solidną wiedzę, nowe umiejętności, przygotowuje się do egzaminów zewnętrznych, ale również ma okazję rozwijać swoje talenty, odkrywać pasje i budować poczucie własnej wartości.

Nowoczesność i tradycja

Ekonomik proponuje młodym ludziom atrakcyjne kierunki kształcenia, dzięki którym na pewno znajdą swoje miejsce na rynku pracy. Kierunki te są odpowiedzią na rzeczywistość, która wymaga od młodego człowieka niezwykłej elastyczności, dynamiczności i umiejętności dostosowania do oczekiwań pracodawcy. Jednocześnie absolwent nasz wyposażony jest w poczucie własnej wartości, świadomość posiadanych umiejętności i zdobytej wiedzy. Dbamy o to, by uczniowie Ekonomika mieli świadomość własnej tożsamości, tradycji i kultury, która jest przecież niezwykle ważna.

Ciekawe kierunki, atrakcyjne innowacje

Absolwentom gimnazjów i szkół podstawowych proponujemy kształcenie w klasach:

technik informatyk (innowacje:  IT administrator, webmaster & office manager)

technik logistyk (innowacje: logistyka wojskowości, logistyka małych i średnich przedsiębiorstw, logistyka w sporcie)

technik ekonomista (innowacja: biznes w sporcie)

technik handlowiec (innowacje: e - handel i marketing w sieci, manager sportu)

technik spedytor (innowacja: transport samochodowy)

technik programista (innowacje:  IT administrator, webmaster & office manager)

technik rachunkowości (innowacja: biznes w sporcie)

sprzedawca - dekorator (Szkoła branżowa I stopnia)

magazynier - logistyka (Szkoła branżowa I stopnia)

 

Nasza oferta dla dorosłych to:

Liceum Ogólnokształcące

Szkoła Policealna (Technik rachunowości, Technik administracji)

Kursy Kwalifikacyjne

 

Gwarancja wysokiej jakości kształcenia

Ekonomik od lat dumny jest ze swych absolwentów, którzy osiągają wysokie wyniki egzaminów zewnętrznych. Zarówno egzaminy maturalne, jak i egzaminy zawodowe to priorytety w naszej pracy z uczniem. Chcemy doskonale przygotować do egzaminów nie tylko uczniów ponadprzeciętnych, ale także tych słabszych, którym trzeba poświęcić więcej czasu i uwagi. Efekty stosowanych przez nas metod pracy to wysokie wyniki uczniów oraz nasza wieloletnia obecność w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych ?Perspektyw?. W kategorii techników od lat zajmujemy najwyższą pozycję spośród wszystkich śremskich szkół.

 

Rodzinna atmosfera

Ekonomik to szkoła, w której znamy każdego ucznia. Dbamy o rodzinną, serdeczną atmosferę, opartą na wzajemnym szacunku, zaufaniu i indywidualnym traktowaniu. Takie relacje buduje się dzięki wspaniałej kadrze pedagogicznej, dobrze funkcjonującemu Samorządowi Szkolnemu oraz dyrekcji, która stoi na straży poszanowania praw uczniów. W naszej Szkole jest bezpiecznie, spokojnie i rodzinnie. Stały kontakt między szkołą i rodzicami to gwarancja udanego procesu wychowawczego.

 

Zabawa i edukacja

Ekonomik wśród młodzieży znany jest dzięki licznym imprezom i uroczystościom. Każda z nich organizowana jest przez uczniów, którzy pod okiem opiekunów przygotowują zarówno scenariusz, jak i dekoracje, kostiumy, a przede wszystkim występują na szkolnej scenie. To prawdziwa szkoła przedsiębiorczości, logistyki, planowania i kuźnia talentów. Kolejne szkolne uroczystości, dni tematyczne, imprezy sportowe pozwalają odkryć pasje i talenty drzemiący w młodych ludziach. Uczniowie nie tylko świetnie się bawią, ale przede wszystkim uczą się pewności siebie i umiejętności prezentowania swoich talentów. Tradycją szkoły są już m.in.: Dzień Bambosza, Dzień Życzliwości, Bieg Aktywny Ekonom, Święto Patrona, koncerty tematyczne, Otrzęsiny Klas Pierwszych.

 

Empatia i wrażliwość

Uczniowie Ekonomika od lat uczestniczą w akcjach charytatywnych. Z inicjatywy młodzieży Szkoła aktywnie angażuje się w pomoc chorym i potrzebującym. W Szkole prężnie działa Szkolny Klub Wolontariatu, a wielu uczniów spontanicznie podejmuje działania charytatywne. Tradycją szkoły są już charytatywne turnieje piłkarskie. Współdziałamy z Drużyną Szpiku, promując ideę transplantologii. Aktywnie uczestniczymy w zbiórkach krwi, zapraszamy krwiobusy do szkoły. Dzięki temu mamy pewność, że nasi absolwenci to ludzie pełni empatii, wrażliwi na drugiego człowieka.

 

Nowoczesna baza dydaktyczna

Ekonomik dysponuje nowoczesną baza dydaktyczną. Uczniowie korzystają z nieustannie modernizowanych pracowni komputerowych. Do ich dyspozycji pozostają również dwie mobilne pracownie wyposażone w nowoczesne laptopy. Szkolna biblioteka to nie tylko miejsce, w którym uczniowie wypożyczają tradycyjne książki, czy korzystają z wirtualnych źródeł wiedzy, ale także możliwość wypożyczenia tabletu. Uczniowie na terenie całej szkoły korzystają z dostępu do internetu.

 

 i sportowa

Dumą szkoły jest najnowocześniejsza sala gimnastyczna. Doskonale wyposażona, pełnowymiarowa sala i nauczyciele pełni pasji to gwarancja sukcesów sportowych oraz ciekawych zajęć wychowania fizycznego.

 

Wybierz Ekonomik, ponieważ

to szkoła charakterów, w której każdy uczeń znajdzie dla siebie miejsce. Pomożemy Ci odkryć Twoje mocne strony i osiągnąć cel, do którego dążysz!



Copyright © 2019 | www.zse-srem.pl | All Rights Reserved!