Zajęcia w Volkswagenie

2018-02-07 23:04:02 Julia Szymankiewicz 2 LH

Treść wpisu


Zajęcia w Volkswagenie

Dnia 6 lutego br. przyszli logistycy z klas 2LH i 2L wybrali się w ramach zajęć z zakresu logistyki produkcji  do Zakładu Volkswagen Poznań w Antoninku.

Na początku zostaliśmy mile przywitani oraz dostaliśmy ochronne okulary, kamizelki odblaskowe i słuchawki, dzięki którym hałas na produkcji nie przeszkadzał nam w prowadzeniu zajęć, a zarazem bardzo dobrze słyszeliśmy naszego przewodnika.

Mieliśmy okazję zobaczyć prace odbywające się w dziale budowy karoserii oraz montażu. Większość pracy wykonują automatyczne maszyny, które usprawniają produkcję i dzięki temu w jednym dniu można wyprodukować nawet 720 samochodów. Byliśmy świadkami powstania od karoserii aż po wyrób gotowy takich samochodów jak: Volkswagen Caddy i Volkswagen Caddy Maxi.

Droga, jaką pokonuje VW Caddy oraz VW Caddy Maxi prowadzi przez: dział budowy karoserii, nowoczesną lakiernię, w której niestety ze względów bezpieczeństwa nie mogliśmy zobaczyć  dalszego przebiegu produkcji oraz dział montażu, który jest podzielony na trzy obszary. Praca wykonywana jest w systemie 3-zmianowym.

Głównym celem firmy jest spełnienie oczekiwań klienta, ale także zapewnienie im bezpieczeństwa. Jednocześnie w trosce o zdrowie swoich pracowników na podstawie pomiarów czasowych wykonywane są analizy ergonomii stanowisk pracy zapewniając ich odpowiednie warunki.

Bardzo dziękujemy całemu zespołowi zakładu za tak miłe przyjęcie grona uczniów, a także za przygotowanie i przeprowadzenie tak ciekawych zajęć.  

Julia Szymankiewicz (2 LH)


Komentarze


Niestety, jeszcze nikt nie skomentował tego wpisu. Bądź pierwszy!