Klasa Akademicka

2018-02-04 23:32:14 Ewelina Nowacka III E

Treść wpisu


W styczniu klasa 3E wzięła udział w kolejnych już zajęciach na Uniwersytecie Ekonomicznym  w Poznaniu. Wszystko za sprawą uczestnictwa w projekcie   "Klasa Akademicka", do którego dołączyli niespełna dwa lata temu.

Do tej pory uczniowie wzięli udział w kilkunastu zajęciach związanych nie tylko z ich kierunkiem, ale również mieli styczność z takimi tematami jak np. zachowanie podczas wystąpień publicznych, czy też Nowoczesne metody badań naukowych,  o których właśnie rozmawiano na ostatnich zajęciach.

Uczniowie zostali podzieleni na dwie grupy, które po wykonaniu zadań wymieniały się. Kiedy pierwsza z nich uczestniczyła w wykładzie pt. "Nowoczesne metody badań naukowych", druga miała styczność z eye-trackerem. To specjalne okulary (wartości 100 000 zł), które pozwalają sprawdzić, na czym koncentrujemy nasz wzrok.

Całość indywidualnego badania każdego ucznia miała miejsce w ShopLabie, czyli makiecie sklepu, typu convenience (małe sklepy, np Żabka).
Umieszczono w nim wszystkie rzeczy, które przypominałyby zwykłe, codzienne zakupy. W tym przypadku, dzięki okularom badacze mogli sprawdzić, jakie produkty przykuły szczególnie naszą uwagę.

Po wykonaniu wszystkich zadań uczniowie otrzymali wpis do indywidualnego indeksu, który w niedalekiej przyszłości może pomóc im w dostaniu się na wymarzone studia.


Komentarze


Niestety, jeszcze nikt nie skomentował tego wpisu. Bądź pierwszy!