Cytat tygodnia

2017-10-30 22:42:32 ZSE

Treść wpisu


Cytaty z nowych książek znajdujących się w naszej Bibliotece

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" -  Stanisław Lem

"Przyjaźń rodzi się w momencie, gdy jedna osoba mówi do drugiej: Co? Ty też? Myślałem, że tylko ja."        Clive Staples Lewis - Cztery miłości

"Pokój bez książek to jak ciało bez duszy."  - Gilbert Keith Chesterton

"Korzystaj ze zmian. Dobrym sposobem na zwiększenie kreatywności jest pobudzanie się przez zmiany. Nawet najdrobniejsza rzecz stymuluje myślenie. Przestaw biurko w pracy lub na uczelni, zmień swoje poranne zwyczaje, jeśli możesz, i zrezygnuj z samochodu, a zamiast tego idź pieszo lub pojedź autobusem tam, gdzie dojeżdżasz, spróbuj zmienić fryzurę lub wygląd albo zrób sobie krótką przerwę."

Charles Philips, Myślę, więc jestem. 50 łamigłówek wspomagających


"Kluczowe dla chrześcijańskiego cudu jest następujące odkrycie: Stwórca wszechświata nie toczy z nami wojny. Zarazem Jego przychylność nie jest na sprzedaż - nie da się jej kupić za zebrane punkty. Bóg kocha nas z własnej woli i bezwarunkowo. Według chrześcijaństwa ta dobra nowina nie jest jedynie opinią. To obiektywna prawda obowiązująca każdego, zawsze i wszędzie"

Michael Guillen, Zdumiewające prawdy. Jak nauka i Biblia zgadzają się ze sobą


Siła woli jest umiejętnością, której można się nauczyć, tak samo jak dzieci uczą się matematyki czy mówienia "dziękuję".

    Charles Duhigg, Siła nawyku

 

"( ... ) większość z nas nie jest niestety szczególnie dobra w rozpoznawaniu, jak czują się inne osoby, chyba że ich ekspresje są naprawdę silne. Nikt nie potrzebuje wielkiej pomocy, żeby rozpoznać jakiś wyraz twarzy w chwili największego natężenia emocji. ( ... ) Ale ekspresje mogą być również bardzo subtelne, ograniczone jedynie do zmiany w obrębie powiek albo górnej wargi. A często jesteśmy tak skupieni na tym, co ktoś mówi, że zupełnie uciekają nam te subtelne znaki. To niedobrze, ponieważ lepiej wyjdziemy na tym, kiedy zdołamy odkryć, jak czuje się druga osoba już na wczesnym etapie interakcji."

                                                                        Paul Ekman, Emocje ujawnione


"Jednakże wybaczenie oznacza, że nie będę domagał się sprawiedliwości. Będę ponad to. Nie będę obstawał przy swych prawach - machnę na to ręką.

Wykroczenie poza zwykłą ludzką sprawiedliwość stanowi rdzeń przebaczenia. Kiedy jesteśmy zdolni do takiego odpuszczenia, to w istocie dajemy do zrozumienia, że nie pozwolimy, aby przeszłość rządziła przyszłością"

Sue Atkinson, Jak wydobyć się z depresji?

 

"Jeśli to, kim jestem, zależy od tego, co mam, to kim będę, jeśli wszystko stracę?"

Sean Covey, 7 nawyków skutecznego nastolatka       

 

"Nie chodzi (...) o przełomowe posunięcia, ale o drobne rzeczy, które, jeśli składają się na coś większego, mają wielką moc sprawczą - stajemy się bardziej wydajni, a nasze życie nabiera innego, głębszego wymiaru."

 Tom O`Nei, Siła małych celów     


"Nie można oczekiwać, że każdy dzień będzie udany. Niektóre dni są po prostu komiczne, a inne mają w sobie więcej z tragedii. Jednak na dobre i na złe, w zdrowiu i w chorobie, w szczęściu i nieszczęściu - żyjemy, oddychamy, jesteśmy! Życie samo w sobie jest cudem."

                                           Nick Vujicic, Niezwyciężony! Potęga wiary w działaniu


"I właśnie to czwarte przykazanie, które daje Bóg Ojciec, a potem Pan Jezus je tłumaczy ( ... ) jest skoncentrowane na osobach bliskich, z którymi spędzamy dużo czasu, i których właśnie z tego powodu czasem trudno nam kochać. Ludzi dalekich, obcych, z którymi jesteśmy rzadko i tylko przez chwilę, jest stosunkowo łatwo kochać i do tego nie trzeba specjalnie zachęcać - oczywiście czasem też nam się nie chce, ale dosyć łatwo zdobyć się na jednorazowy i niewymagający długotrwałego zaangażowania wysiłek."

Adam Szustak, Góra obietnic


"Mówiła, że świat poza pięknym boiskiem też prosi o uwagę. Jest niezwykły, godzien poznania. Wciąż coś proponuje człowiekowi i domaga się wyboru. Wybór jest najważniejszy. Wybór ustala kolejność spraw, wagę każdej rzeczy. Nie wszystkim najważniejszym przyznaje się pierwszeństwo. Istnieją bowiem takie maleńkie, niewidoczne, lecz niekiedy one decydują o życiu. Oczy człowieka mogą nie od razu dostrzec, ale mózg podpowie, wskaże, nie pozwoli na podłość pomijania, a podłość tę pozwala rozpoznać pewien zmysł, może piąty albo dziesiąty, nie pamiętał  który"

Ewa Przybylska, Most nad Missisipi


"Większym przestępstwem niż palenie książek jest nieczytanie ich."

M.Molicka, Biblioterapia i bajkoterapia 


"Emocje nie są jak wyrostek robaczkowy, szczątkowy narząd, którego nie potrzebujemy i który należałoby usunąć. Emocje stanowią rdzeń naszej egzystencji. Dzięki nim życie warte jest przeżycia."

Paul Ekman, Emocje ujawnione


"Moje życie zaczęło się zmieniać, kiedy zrozumiałam, że ja będę ze sobą do końca życia. Nie ma sensu prowadzić ze sobą wiecznej wojny".

Beata Pawlikowska, Wyszłam z niemocy i depresji, ty też możesz
"Dalajlama zapytany o to, co go najbardziej zadziwia na świecie, odpowiedział, że człowiek. Ponieważ poświęca swoje zdrowie, by zarabiać pieniądze. Następnie poświęca swoje pieniądze, by odzyskać zdrowie. Oprócz tego jest tak zaniepokojony swoją przyszłością, że nie cieszy się z teraźniejszości (...). Żyje tak, jakby nigdy nie miał umrzeć, po czym umiera, tak jakby nigdy nie żył."

B. Pawłowski, Dekalog szczęścia      
"Prawdziwe szczęście to jest wolność wewnętrzna, która nie zagarnia drugiego człowieka. Miłość daje drugiemu człowiekowi wolność".

Małgorzata Chmielewska (Sposób na cholernie szczęśliwe życie)


Komentarze


Niestety, jeszcze nikt nie skomentował tego wpisu. Bądź pierwszy!